474 DE GELOOF-HOOP-EN-LIEFDELIJNEN

Maastricht - Onze Lieve Vrouweplein - Aad op Geloof-Hoop-en-Liefdelijn 2 ofwel GHL2 - ThP 230629
Maastricht - Onze Lieve Vrouweplein - Aad op Geloof-Hoop-en-Liefdelijn 2 ofwel GHL2 - ThP 230629

EVEN CONCREET

Thea-Warrior

 

Vandaag is het drie jaar geleden dat Aad en ik opnieuw op weg zijn naar Zuid-Limburg, naar Maastricht.

Mijn Ontmoeting met Jezus op 2 mei 2023 via het Wateretherpunt in de crypte van de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek leidt tot een reis naar Israël die veel emotie bewerkstelligt. De gebeurtenissen hebben mij, hebben ons, gruwelijk aangegrepen. 

Gedurende de maand juni 2023 heb ik getracht de stress en emotie uit mijn systeem, uit mijn lijf, te schudden. Deels gelukt. Deze donderdag 29 juni zijn we op weg naar Brussel. Het doel van de tussenstop in Maastricht is het zuiverder in kaart brengen van de loop van de drie Geloof-Hoop-en-Liefdelijnen door de crypte en het zuidertransept.

 

Na een voorspoedige autotocht en een goede cappuccino bij La Bonne Femme, wandelen we naar de Onze-Lieve-Vrouwe-basiliek. Aan de buitenkant ga ik bij de apsisramen de Eigenheid van de Energielijnen meten. Mijn hoop dat mijn pendel mij ondersteunt, wordt bewaarheid.

Eerst GHL1 bij het eerste raam vanaf de noordelijke apsistoren: mijn pendel beweegt recht vooruit en terug. 

Dan GHL2 bij het tweede raam vanaf de noordelijke apsistoren: mijn pendel staat doodstil trillend op de plek.

Dan GHL3 bij het derde raam vanaf de noordelijke apsistoren: mijn pendel draait linksom.

Zo gemakkelijk kan het dus zijn. Oh, het is wel de interactie van mijn pendel met mij, de pendel van iemand anders kan iets anders weergeven, maar in principe wèl drie verschillende reacties.

 

Ten zuiden van het zuidertransept van de kerk loopt de straat Onze Lieve Vrouweplein. Met gele post-it-briefjes geef ik de grenzen van de meest westelijk gelegen Geloof-Hoop-en-Liefdelijn aan. Gezien de breedte van de Lijn - 4,8 meter - loopt deze Energielijn hier erg schuin. Hopelijk geen vermenging met de meest oostelijke Krijglijn. Ik pak mijn pendel en... doodstil trillend op de plek. Duidelijk, dit is GHL2.

 

We lopen iets naar het oosten. Zijn dit oude kanunnikenhuizen? Ze zijn prachtig met al hun natuursteen. Door de voormalige koetsdeur loopt een Energielijn. Nu is het de ingang van het restaurant Il Giardino. De Lijn is 2,7 meter breed. Wat is de Eigenheid ervan? Ik pak mijn pendel en... linksom draaiend. Yes, dit is GHL3.

Direct ernaast loopt een Energielijn door een prachtige oude gang tussen twee panden: sprookjesachtig. Deze Lijn is 2,45 meter breed. De Eigenheid? Recht vooruit en terug, dus GHL1.

 

Nu naar binnen; de basiliek in. In de Sterre der Zeekapel even Maria begroeten: 'Gegroet Maria.'

Oh, in het vloermozaïek door Pierre Cuypers een minder aardige tekst: Super aspidem et basiliscum ambulabis et conculcabis leonem et draconem... treden zult gij op leeuwen, op adder, leeuwenwelp vertrapt gij en slang. Een tekst uit Psalmen 91: 13. Als ik het positief interpreteer richting Maria in deze kapel en in het bewustzijn van Krachtdieren - dan is Zij krachtiger dan koninklijke leiders (leeuwen), oerkrachten (draken), vernieuwende krachten (slang) en ook de kwade krachten of duivels (slangen en draken). Als ik de psalm bestudeer dan betreft deze spreuk echter iedereen die zijn toevlucht in de Allerhoogste stelt.

 

Van de Sterre der Zeekapel wandelen we naar het zuidertransept; naar de zuidwand van crypte en hoogkoor. 

Eerst naar de meest oostelijk gelegen Energielijn: de pendel gaat recht vooruit en terug, ofwel GHL1.

Dan de Energielijn in het midden: de pendel trilt doodstil op de plek, dus GHL2.

Vervolgens de meest westelijke Energielijn: de pendel draait linksom: GHL 3.

In de crypte check ik een en ander bij de zuidwand, en het klopt als een bus.

 

Om nog wat andere zaken op de te meten pak ik mijn rolmaat. Aad helpt. De breedte van de crypte is 10,2 meter.

Het Wateretherpunt bevindt zich op de lichte tegels, ongeveer 5 meter vanaf de zuidwand bij de middelste rij pilaren. In de richting west-oost bevindt dit Punt zich net voor de derde pilaar.

De Verticale Energielijn bevindt zich, gezien vanuit het westen, direct zuidoostelijk na de tweede pilaar: 4,40 meter vanaf west en 4,50 meter vanaf zuid.

 

Het is half twee, tijd om te gaan. We gaan naar Brussel om daar de traditie en het feest van 'De Ommegang' te beleven. Centraal staat daar de inkomst van keizer Karel V en koning Filips II van Spanje, en natuurlijk Elisabeth van Spanje en Albrecht van Oostenrijk, de Aartshertogen van het schilderij uit de Onze-Lieve-Vrouwebasiliek in Maastricht.

Onderweg maken we nog een tussenstop, en wel in Scherpenheuvel. Waarom? Oh, in Scherpenheuvel hebben Elisabeth en Albrecht een kerk gebouwd... een soort Hemels Jeruzalem.

 

Bronnen

- Psalmen 91: 13. Juli 2023 van https://www.statenvertaling.net/bijbel/psal/91.html

 

---> 475

---> LIEFDE 2026 OLVM Inhoud

---> QUEESTE

---> HOME